اخبار

1397/3/24 پنجشنبه

اولین جلسه شورای اطلاع رسانی دستگاه های تابع وزارت اقتصاد در استان سمنان

حرف های اقتصادی باید از یک مرجع تخصصی شنیده شود که مردم و اصحاب محترم رسانه بتوانند به آن اخبار تکیه و اعتماد کنند.

به گزارش روابط عمومی اموراقتصادی ودارایی استان سمنان خلیلی خواه،مدیرکل اموراقتصادی ودارایی وریاست شورای اطلاع رسانی دستگاه های تابع وزارت اقتصاد در استان، در اولین جلسه شورای اطلاع رسانی که به مناسبت سالروز آزادی سازی خرمشهر و هفته روابط عمومی برگزار شد، ضمن تشریح مختصر اهداف و سیاست ها و میثاق نامه وزارت اقتصاد، به تبیین دستورالعمل های ابلاغی مرتبط با روابط عمومی ها برای حاضرین پرداخت.

اهم مباحث آقای خلیلی خواه به شرح ذیل می باشد:

 1. حرف های اقتصادی باید از یک مرجع تخصصی شنیده شود که مردم و اصحاب محترم رسانه بتوانند به آن اخبار تکیه و اعتماد کنند.
 2. وزارت اقتصاد جزو معدود دستگاه های اجرايی فرابخشی است که مطابق قانون وظیفه سیاست گذاری های اقتصادی ومالی را بعهده دارد.
 3. کانال إکو با هدف اطلاع رسانی اخبار مهم اقتصادی، در جهت حمایت از پیام رسان های داخلی در آستانه ۱سالگی به پیام رسان سروش منتقل شد و از مدیران محترم مرتبط با عرصه های اقتصادی توقع حمایت و عضویت و پیگیری اخبار این کانال را داریم.
 4. رسالت کانال إکو پوشش اخبار تمامی دستگاه ها، بانک ها و بیمه های تابع وزارت اقتصاد در استان سمنان می باشد، و باید از فرصت ها و روش های تبلیغی و اطلاع رسانی یکدیگر در ارسال اخبار و همچنین معرفی کانال إکو استفاده کنید.
 5. مردم عزیزواصحاب محترم رسانه باعضویت دراین کانال میتوانند اخبارتصمیمات وجلسات اقتصادی استان راپیگیری فرمایند.
 6. دراین دوران که دشمنان دائمأ در حال انتشار اخبارهای یأس و نامیدی و اغتشاش در فضای مجازی می باشند، وظیفه روابط عمومی ها سنگین تر از گذشته  در جهت برگرداندن امید و آرامش به جامعه و انتشار اخبارهای امیدوار کننده می باشد.
 7. بانک ها باید دراطلاع رسانی شرایط سپرده ها و تسهیلات و گزارش عملکرد خود به مردم بیشتر از قبل فعالیت داشته باشند.
 8. مردم باید بدانند که بانک ها با تسهیلات خود در چه پروژه هایی تأثیرات مثبت گذاشته اند.
 9. بیمه های فعال در استان باید توجه بیشتری به عرصه روابط عمومی داشته باشند و می توانند اهداف تبلیغی خود را در اطلاع رسانی اخبار و گزارش عملکرد به مردم دنبال کنند.
 10. مدیران محترم روابط عمومی باید توجه ویژه ای به اصحاب محترم رسانه ها داشته باشند و از ظرفیت، توانمندی و تجارب آن عزیزان در جهت ارتباط بهتر با مردم استفاده کنند.
 11. ایجاد ارتباط صادقانه و شفاف بین مدیران ، مردم و خبرنگاران را سرلوحه کار در بین واحدهای روابط عمومی دستگاه های تابع وزارت اقتصاد قرار می دهیم.
 12. شورای اطلاع رسانی دستگاه های تابع وزارت اقتصاد در استان سمنان می بایست ماهیانه به میزبانی یکی از دستگاه های تابعه برگزار شود. 
 13. برگزاری دوره های آموزشی برای فعالین عرصه روابط عمومی را در دستور کار قرار خواهیم داد.
 14. روابط عمومی های دستگاه ها،بانک ها وبیمه های تابع وزارت اقتصاد دراستان سمنان مورد پایش سالیانه قرار خواهند گرفت.
 15. به زودی با نصب بنر و پوسترهای متحدالشکل در فضای بانک ها، بیمه ها و دستگاه های اجرایی، کانال های اطلاع رسانی اخبار اقتصادی استان به مردم معرفی می گردد.

درادامه جلسه تمامی اعضاء با بیان نقطه نظرات و پیشنهادات خود به تبادل نظر با یکدیگر پرداختند.


 
امتیاز دهی
 
 

^