پنج‌شنبه, 7 اسفند 1399
  • ساعت : ۹:۹:۲۵
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۱۰/۲۰ 
  • کد خبر : ۲۰۳۹۲۲
ثبت نام در سامانه سجام
- جلسه بررسی و پیگیری آخرین وضعیت برای ثبت نام مشمولان روش غیرمستقیم سهام عدالت در سامانه سجام

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی سمنان جلسه بررسی و پیگیری آخرین وضعیت برای ثبت نام مشمولان روش غیرمستقیم سهام عدالت در سامانه سجام، با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری،مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان، مدیر کل دفتر هماهنگی امور اقتصادی، سرپرست تالار بورس منطقه ­ای و کارشناسان، رأس ساعت 9 صبح در محل استانداری سمنان (وبینار) برگزار گردید.

خلیلی ­خواه نماینده وزیر و  مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان به بیان گزارشی از وضعیت سهام عدالت در استان پرداخته و ضمن اشاره به اینکه بیش از 392 هزار نفر از مردم استان، دارای سهام عدالت می باشند، عنوان داشتند، بیش از 172 هزار نفر(44درصد)، روش سهامداری مستقیم را انتخاب نموده­­، که پس از ثبت نام در سامانه سجام و احراز هویت، امكان معامله 60 درصد این سهام از طریق بانک­های عامل و یا کارگزارهای مربوطه برایشان فراهم گرديده و تعداد 220079 نفر(56 درصد)، روش سهام­داری غیرمستقیم را انتخاب نموده ­اند، که شركت سرمايه­ گذاري استان، بعنوان واسطه، سبدگرداني، خريد و فروش­­ها را انجام داده و صاحبان سهام هيچگونه دخل و تصرفي در اين فرآيند نخواهد داشت و شركت­هاي سرمايه­گذاري استاني مجاز هستند، پس از شناسايي پروژه­ه اي سودآور به سرمايه­ گذاري در آن تا ميزان 30 ارزش سرمایه شرکت اقدام نمايند. ایشان با اشاره به اهمیت سرمایه موجود در این شرکت در راستای توسعه استان بر همکاری تمامی دستگاه­های اجرایی در جهت تحقق و ورود این سرمایه در استان تأکید نمودند.

 ایشان، با اشاره به مراحل ثبت نام در سجام و مزایای آن برای مشمولان، عنوان داشتند، ثبت نام حداقل 50% از مشمولان روش غيرمستقيم در سامانه سجام بمنظور برگزاری مجمع الکترونیک الزامی است، که این آمار در استان پایین­تر از متوسط کشوری(33 درصد) و 25.3 درصد است. همچنین ایشان ضمن اعلام تمدید مهلت ثبت نام در سجام تا تاریخ 27 دی ماه،  بر اطلاع­رسانی مکفی به آحاد مردم از طریق خبرگذاری ها، روزنامه ها و سایت های خبری و  ... و کلیه دستگاه­های اجرایی استان، تأکید داشتند.

همچنین ایشان ضمن بیان فهرست مراکز ثبت نام و احراز هویت رایگان، عنوان داشتند، 14 کارگزاری در سطح کشوری آمادگی لازم بمنظور ثبت نام رایگان و غیرحضوری در سامانه سجام را دارا بوده و 5 کارگزاری احراز هویت غیرحضوری و رایگان و 6 بانک احراز هویت رایگان و حضوری را بر عهده دارند و در استان، 20 کارگزاری در سمنان، 13 کارگزاری در شاهرود، 4 کارگزاری در دامغان و 1 کارگزاری در گرمسار)، آمادگی لازم را بمنظور ارائه خدمات دارا می­باشند.

 شریفی ­نژاد، معاون محترم  اقتصادی استانداری، با اشاره به اهمیت اطلاع رسانی عمومی در خصوص ثبت نام مشمولان در سامانه سجام بر تلاش تمامی دستگاه­ های اجرایی بویژه فرمانداران، بخشداران، دهیاران در جهت راهنمایی و اطلاع رسانی به روستاییان و عشایر و کمیته امداد و بهزیستی در جهت سجامی شدن مدد جویان تحت پوشش تأکید نمودند. ایشان ضمن بیان اهمیت اطلاع رسانی به مردم از طریق صدا و سیما و خبرگزاری­ها، بر استفاده از ظرفیت شهرداری­ ها در راستای تبلیغات شهری تأکید نمودند.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.13.0
    V5.7.13.0